OTO BAKIMicon
FREN BALATA VE PARÇA TEMİZLEME
Fren sisteminde yer alan kaliper ve balatalar, diskler, kampanalar, fren merkez silindiri, mengeneler, yaylar ve debriyaj parçalarını temizler, tutma özelliğini arttırır. Özel formülü sayesinde toz ile birleşerek katman oluşturmuş gres, katran ve diğer yağların fazla efor sarfetmeden temizlenmesi sağlar. Ambalajı 180° baş aşağı çevirerek de kullanabilirsiniz.

MOTOR TEMİZLEME
Motor üzerindeki yağ, gres ve inatçı kirlere çok hızlı bir şekilde nufuz ederek, kirleri çözer. Motor aksamında herhangi bir bölüme zarar vermez. Akü, distribütör, alternatör gibi elektrik parçaları kapattıktan sonra uygulama yapılır. Temizliğin yanında, parlak ve yeni bir görüntü sağlar.

ZİNCİR TEMİZLEME
Hızlı etkili, kalıcı olmayan, endüstriyel yağ ve gres çözücü sprey. Tüm metal ve alaşımlarına uygundur. Tüm kir, yağ ve diğer katranlaşmış endüstriyel kalıntıları çözer. Kalıntı bırakmaz. Rulman, kayar yatak, menteşe, motorsiklet ve sanayi zincirleri, hareketli parçalar (Rulman, Dişli v.b gibi), enerjisi kesilmiş makinalar üzerindeki parçalar, Cnc torna ve freze tezgahlarının ve diğer ekipmanların yağ, gres ve katranlaşmış kirlerden temizlenmesinde kullanılır.

EGR & KARBÜRATÖR GAZ KELEBEĞİ TEMİZLEME
EGR Sistem Temizleyici Sprey, dizel motorların hava emiş sistemini, hava akış sensörünü, emme manifoldunu, EGR ve turbo sistemlerini temizlemek üzere geliştirilmiştir. Dizel motorların emme manifoldunda, emme subaplarında, EGR valfinde ve turbolarında her serviste kullanımı tavsiye edilir. Güçlü sprey özelliği sayesinde temizleme işlemini etkin yapar. Kullanımı kolaydır, parçaları sökmeye gerek kalmadan 5 dk içinde temizleme işlemi gerçekleştirir. Motorun düzensiz çalışmasını ve teklemeyi önler. Yakıt ekonomisini ve motor performansını arttırır. Dizel Partikül Filtresine (DPF) ve katalitik konvertöre zarar vermez.

KONTAK TEMİZLEME SPREY (YAĞSIZ)
Elektrik ve elektronik parçaları toz, yağ ve diğer kirlerden temizlemek için kullanılır. Hızlı uçucu olduğundan yüzeyde kalıntı bırakmaz. Nem, pas ve korozyon gibi dış etkilere karşı direnç sağlar. Ev aletleri, bahçe techizatı, araba kapı ve bagaj kilitleri, araba far tutucuları, fişleri ve fermuarları menteşeler, kilitler, ve evdeki perde raylarında da yağ temizliğinde de kullanılabilir. Elektrik ve elektronik devrelerdeki sorunları çözmede yardımcı olur. Yüzey temizlendikten sonra tekrar yağlama gerekebilir. Periyodik uygulamalar parça ömrünün uzamasını sağlayabilir.

ENJEKTÖR TEMİZLEME
Karbüratör dâhili ve harici temizliği için özel solden karışımlarından imal edilmiş çok etkili bir spreydir. Aynı zamanda emiş kapakları, yavaşlatılmış entelleri, gaz kelebeği, dağıtıcı gibi ağır yağ ve küreleşmiş karbon birikintilerinin temizlenmesinde kullanılır. Oksijen sensörlü ve katalitik konvektöre zarar vermez. Malzemenin nispi yağlayıcı özelliği olduğundan temizlenmiş hareketli parçaların daha iyi çalışmasını sağlar. Temizleyici olarak sanayi, montaj ve servis-bakım çalışmalarında yağ ve benzin artıklarının giderilmesinde büyük kolaylık sağlar.

EMME VALFİ TEMİZLEME SPREY
Araçlarda Bulunan Valflerin , Ventillerin Hava Emiş Hatıında , Emiş ve dağıtıcı ventillerde oluşmuş yağ ve kurum tortularını çok hızlı bir şekilde çözer ve temizler. Motorlarda oluşan siyah duman atma kirliliğini giderir. Motor hava emişini arttırır, performans düşüklünü giderir. Cetan sayısını yükseltir, partikül filtresinde oluşabilecek kirliliği giderir. Egzozdan kirli duman atışını azaltır. Daha çevreci bir atık salınımı sağlar.

AKIŞMETRE TEMİZLEME
Modern enjektörlü motorlarda kullanılan hava akış sensörlerinin zamanla düşen performansını iyileştirir ve ilk değerlerine getirir. Çevre koruma kurallarına uygundur. Yüksek saflıkta, çabuk kuruyan hassas temizleyici, naftalı solventler içerir. İnsan ve çevreye zararlı; klorlü, glikol, eter bileşimleri içermez.

ETİKET SÖKÜCÜ SPREY
Kağıttan ve plastikten yapılmış kendinden yapışkanlı etiketlerin ve çıkartmaların sökülmesini kolaylaştırır. Etiket kalıntılarını her türlü yüzeyden uzaklaştım. Etiketlerin,çıkartmaların, yapışan bantların ve artıklarının sökülmesinde kullanılır. Fiyat etiketlerini zahmetsizce söker.(örnek. hatalı yapıştırılan etiketleri Fıçı veya variller üzerinde bulunan adres ve ürün etiketlerinin sökülmesinde kullanılır. Raflar, avadanlıklar, çekmeceler ve makineler üzerinde bulunan tanımlama etiketlerini söker

JANT TEMİZLEME
Jant üzerinde birikmiş yağ, balata tozu ve inatçı kirlere çok hızlı bir şekilde nüfuz ederek, kirleri çözer. Çelik veya alaşım jantlara hiçbir şekilde zarar vermez. Fren disklerini paslanmaya karşı korur. Temizliğin yanında parlaklık sağlar. Asit içermez.

DÖŞEME TEMİZLEME KÖPÜK SPREY
Otomobilinizin koltuk döşemeleri, tavan ve taban temizliğinde kullanabileceğiniz aktif temizleme köpüğüdür. Portakal ve turunç kokusu sayesinde kötü kokuları da absorbe eder. Kumaş, kadife ve suni deriye uygun olduğu gibi, araç içi plastik ve alaşım yüzeylerde de kullanılabilinir

LASTİK TEMİZLEYİCİ VE PARLATICI KÖPÜK
Tüm tekerlekli taşıtların, lastik temizliği ve parlatılmasında kullanılır. İnce noktalara nüfuz etmiş kirleri temizler, eskimiş lastiği parlatır ve yeni bir görünüm sağlar. Çelik veya alaşım jantlara zarar vermez. İçeriği sayesinde mükemmel bir bakım sağlar. Sertleşmeyi engeller

TORPİDO TEMİZLEYİCİ & PARLATICI
Plastik ve lastik aksam, araç kokpitlerinde temizlik ve parlaklık için kullanılır. Tozdan ve uzun süreli kullanımdan dolayı rengi atmış yüzeylere, yeni bir görüntü verir. Anti statiktir, tozu iter. Plastik yüzeylerin ömrünü uzatır. Kokpit gıcırtılarının önlenmesine yardımcı olur

ZİFT TEMİZLEME SPREY
Otomobil, kamyon gibi kara araçlarında yol şartlarından dolayı oluşan sinek ve böcek kalıntılarını inatçı kuş pisliklerini temizler. Yeni asfaltlanmış yollardan marş biyele, jantlara bulaşmış asfaltı, yüzeylere zarar vermeden çıkarır. Özellikle uzun yolda ön cama yapışan sinek ve böceklerin temizlenmesi sıkıntılıdır. Zift Çıkarıcı sprey ile güvenli ve hızlı temizlik yapabilirsiniz

KALIN PASTA
DERİN ÇİZİK GİDERİCİ PASTA Maksimum aşındırıcı etki Bu yüksek performanslı bileşik ağır çızik ve zımpara izlerini ortadan kaldırılmasını sağlar. Profesyonel araç bakımı ve boya bakımı için idealdir. Yüzeye zarar vermeden ve bitişik alanları kirletmeden rekor sürede 1200 kum ve zımpara çiziklerini giderir.
Son derece hızlı 1200 kum zımpara izlerinin çıkarılması
Özel parlatma bileşikleri
Yüksek verim
Prim parlatma bileşikleri
Toz oluşturmaz
Kullanımı kolay

MACRO İNCE PASTA
Daha fazla çizik alma ve parlaklık özelliği ile büyüleyici alternatif bir ürün normal bir orta kesim pastadan daha güçlü aşındırma ile orta kesim sürecinde daha hızlı sonuç alınmasını sağlar.
Uygulama aracı: Sert sünger ped, kuzu yünü

MİCRO İNCE PASTA
Tek adım uygulama ile parlaklık sağlayan pasta otomotiv yüzeyleri için yenilikçi kesim birleşik şeffaf kat üzerinde göz kamaştıran bir izlenin bırakır. Rekor sürede 1500 kum ve üstü zımpara çizeklerini giderir.
Tek adımla çizik giderir ve parlaklık verir.
Zaman tasarrufu sağlar.
Yüksek parlaklık seviyesi sağlar.

LASTİK MONTAJ PASTASI
Binek araç, ağır vasıta ve motosiklet lastiklerinin hızlı ve kolay montajı için kullanılır. Yüksek kayganlığı sayesinde güç ve zaman tasarrufu sağlar. İnce sürüldüğü için kullanımı son derece ekonomiktir. Lastik janta yerleşirken etrafa sıçramaz. Bekleme süresi çok kısadır. Lastik ve jant arasında güçlü bir tutunma ve sızdırmazlık sağlar, paslanmayı ve yapışmayı önler. Nötr pH değeri sayesinde lastiğe, janta, cilde ve çevreye zarar vermez. Lastiğin gövdesini yaz/kış esnek ve sürekli hazır tutar. Silikon ve çözücü madde içermez.

HARE GİDERİCİ
Mükemmel derin bir parlaklık için showroom bitirişi Yüzeydeki pasta izlerini, mikro düzeydeki çizikleri ve hologramları gideren, mükemmel parlaklık performansına sahip bir üründür.
Uygulama aracı: Sert sünger ped, kuzu yünü

HIZLI OTO CİLASI
Günlük profesyonel ve amatör kullanıma uygun süper hızlı cila. İçeriğindeki besleyici hammaddeler boyayı cilalar. Antistatik ve anti pürüz yapısı tozlanmayı geciktirir.
Temiz boya üzerine 15-20 cm mesafeden püskürtünüz.
Temiz hav bırakmayan bir bez yardımıyla siliniz.

CİLA
Silikonsuz sızdırmaz koruyucu. Uzun süreli üstün performans: yüzeyi koruyan ince bir tabaka oluşturulmasının yanında kılcal çizikleri ve hologramları giderir. Kir birikmesini geciktirir, yüksek derecede parlak bir yüzey oluşumu sağlar.
Avantajları: En son nesil kaplama teknolojisi ile donatılmıştır. Son derece uzun ömürlü bir üründür. Çevresel etkilere karşı maksimum koruma sağlar. Yüksek düzeyde hidrofobik davranışı gösterir. Aracın değerini korur.
Uygulama aracı: Yumuşak sünger, Ped, Microfiber bez
Kullanım: Rotary veya elle

BOYA KORUMA
Sızdırmaz polimer koruyucu. Tüm otomobillerin yüzeyleri için sızdırmaz polimer koruyucu. Derin parlaklık veren hidrofobik etkisi ile su tutmama özelliğine sahip sızdırmazlık sağlayan bir üründür. Çevresel etkilere karşı etkili ve uzun süreli koruma sağlar.
Avantajları: En son nesil kaplama teknolojisi ile donatılmıştır. Son derece uzun ömürlü bir üründür. Çevresel etkilere karşı maksimum koruma sağlar. Yüksek düzeyde hidrofobik davranışı gösterir. Aracın değerini korur.
Uygulama aracı: Yumuşak sünger, Ped, Microfiber bez
Kullanım: Rotary veya elle

MUM KORUMA SPREY
Metalleri oksidasyona ve paslanmaya karşı üstün koruma sağlayan bir üründür. Metal üzerinde açık renkli ve yumuşak bir mum tabakası oluşturur. Bu koruyucu tabaka istenildiğinde solventler ile kolayca temizlenir.

CONTA SÖKÜCÜ SPREY
Conta Sökücü Sprey hızlı ve zahmetsizce sızdırmazlık malzemelerini ve sertleşmiş yapıştırıcı artıklarını, cilaları ve boyaları dik flanşlardan bile çıkarır. Silindir kafaları, yağ havuzları, su pompaları ve egzoz kavisleri, valf kapakları ve şanzıman flanşlarındaki her tür sızdırmazlık malzemesi kalıntılarını çözer. Güvenilir şekilde kurum kalıntılarını, boya ve cilaları temizler. Yağları, reçineleri, gresleri ve katranları temizler, Ahşap restorasyonunda boya sökücü olarak kullanılır.Her türlü yapıştırıcı maddeyi çıkarır, Conta Sökücü Sprey metal, ahşap, cam, seramik, polietilen ve polipropilenlerde kullanılabilir. PVC, sentetik, linolyum vs gibi hassas plastikler için kullanılmamalıdır.

PFTE PARTİKÜL FİLTRE TEMİZLEME
Ürünümüz partikül filtresine sahip tüm mazotlu araçlarda, filtrenin sökülmeden, araç üzerinde temizlenmesini sağlar. Partikül filtresinin özgün yapısını korur, yüksek tamir masraflarının önüne geçer. İs ve kurum atımlarını azaltır. Kurum tıkanıklığıyla oluşan güç kaybı duman, cambus sistemi arıza kayıtlarını giderir.

DPF PARTİKÜL FİLTRE TEMİZLEME
Kirli partikül filtre temizliği için geliştirilmiştir. NOx değerleri, yanma değerlerini normale getirir. Tıkanıktan kaynaklı güç kaybını gidermeye yardımcı olur. DPF arıza ve problemlerini çözmeye yardımcı olur. Rejenarasyon işlemini normalleştirir. Dpf kendini temizleme (rejenarasyon) işlemi gerçekleştiremeyecek kadar tıkanmış partikül filtrelerini temizlemeye ve temiz kalmasına yardımcı olur.

ARAÇ KLİMA TEMİZLEME KÖPÜK
Araç Klima Temizleme Köpük Spreyi, tüm araç klimalarında kullanılabilinir. Polen filtresi olan klimalarda polen filtresi uygulama öncesi çıkarılmalıdır.

LASTİK TAMİR KİTİ
Lastik Tamir Edici ve Şişirici Sprey tüm binek otomobil, motosilet, bisiklet, hafif ticari araç yada karavanlarda kullanılabilir. Lastik Tamir Spreyi acil durumlar için lastik patlamalarını tamir edici ve şişirici özellikte üretilmiştir. Genellikle araç lastikleri, tahmin edilmeyen en olmadık anlarda patlar. Zahmetli ve torucu olan lastik değiştirme sorununu, bu sprey sayesinde pratik bir şekilde çözebilirsiniz.

PÜTÜR SPREY
Çentmelere karşı püskürtülebilir koruyucu.Ürün karakteristikleri. Tüm vernik sistemleri ile tekrar püskürtülebilir. Pas Önleyici. Hava koşulları etkilerine karşı dayanıklı. Ses emici. Esnek kalır.

YAĞMUR KAYDIRICI
Yağmur kaydırıcı yağışlı havalarda yağmur suyunun camda tutunmasını engelleyerek, daha net ve berrak görüş, dolayısıyla daha güvenli sürüş sağlamaya yardım eder. Cam sileceklerinin daha az çalışmasını sağlayarak çalışma ömrünü uzatır.

BUĞU ÖNLEYİCİ
Camlardaki buğulanmayı önleyerek net ve berrak görüş sağlar. Su buharına maruz kalan bütün camlar ve aynalar için uygundur.

BUZ ÇÖZÜCÜ
Kışın camlarda oluşan buz ve kırağı çözer net ve güvenli görüş sağlar, leke bırakmaz. Kapı kilitlerindeki buzlanmayı çözer.

SÜT SİLİKON KOKPİT KORUYUCU SPREY
Vinil, kauçuk, plastik ve deri yüzeyleri uzun süre parlatır, temizler ve korur. UltraViolet ışınlarının yüzeylerdeki çatlama ve matlaşma etkisini önler. Antistatik formülü ile tozlanmayı engeller. Özel parfümü ile ferahlatır.

AĞIR YAĞ KİR TEMİZLEYİCİ
Yağı ve kiri emüle ederek suyla karışımını sağlayan solvent bazlı alkali (asit) içermeyen yoğunlaştırılmış yağ sökücü. Kullanım alanları: Oto kuaförü, oto yıkama, galeri, servis ve rektifiyelerde; Motor, motor boyalı yüzeyleri(sulandırarak), sökülmüş motor parçaları, kuaför öncesi ön leke temizliği, parça yıkama temizliği, parça yıkama solventi olarak ve yağdan arındırılması gereken her türlü yüzeyde kullanılabilir.

SİLAH TEMİZLEME
Silah içerisinde oluşmuş kayganlığı bozan kurum ve toz taneciklerini bünyesine alarak temizleme işlemi yaparken, Nemi ve suyu kovduğundan aynı zamanda pas ve korozyona karşı da kullanılan silahı korumuş olur. Periyodik bakım süresini uzatır. İçeriğinde mühimmatın kapsülünü bozacak herhangi bir hammadde bulunmaz. Kısacası, temizleyici ve koruyucu spreydir.

ARAÇ İÇİ VE KLİMA TEMİZLEME ve KOKU-BOMBA
Taşıt aracı klima sistemlerinde ve taşıt araçlarının iç bölümlerinde kullanılmak üzere tasarlanmış hızlı hijyenik dezenfeksiyon ve temizlik ürünüdür. Bakterilerin, mantarların ve mikropların neden olduğu kokuları giderir. Alerjik reaksiyonları önler ve hoş bir koku bırakır.