İNŞAATicon
DOLGU KÖPÜĞÜ
Genel amaçlı poliüretan, boşluk doldurma köpüğü. Yapılardaki boşluk doldurma uygulamaları için ekonomik bir çözümdür. Neme ve küfe dayanıklı, uzun ömürlü yarı-sert dolgu malzemesi verir. Kontrollü büyüme yapar. Binalardaki delik, çatlak ve boşlukların izolasyon amaçlı doldurulması. Pencere kasalarını çevreleyen boşlukların doldurulması. Gaz, su, elektrik vb tesisatlara ait boruların penetrasyon boşluklarının doldurulması. Çok güçlü yapışma ve dolgu özelliğine sahiptir. Çekme yapmaz. Kontrollü büyüme yapar. Kuruyan köpük kesilebilir, zımparalanabilir ve üzeri boyanabilir. Isı ve ses izolasyonu sağlar. Dik yüzeyde akma yapmaz, stabildir.

TABANCALI KÖPÜK
Uygulama tabancası ile kullanılabilen yüksek verimli poliüretan köpük. Düzenli olarak PU Köpük kullanan profesyoneller için ekonomik ve teknik pek çok avantaj sağlar. Pipetli köpüklere kıyasla iki kata kadar fazla verim, kolay ve kontrollü dozajlama bu avantajların başında gelir. Kapı ve pencere kasalarını çevreleyen boşlukların doldurulması, Gaz, su, elektrik vb tesisatlara ait boruların penetrasyon boşluklarının doldurulması. Binalardaki delik, çatlak ve boşlukların İzolasyon amaçlı doldurulması. Düşük densiteli yüksek hacimli köpük verir. Pipetli köpüklere göre daha hızlı kurur ve daha elastiktir-30 dakika içerisinde kesilebilir forma ulaşır. Yüksek stabilite- %5’den az çekme yapar. Uygulama tabancası ile kullanım daha kolay ve kontrollü dozajlama sağlar. İstenilenden fazla büyüme yapmaz, yüzeylere düşük basınç uygular, Dik yüzeyde akma yapmaz. Uygulama tabancasının üzerinde takılı olması durumunda tekrar tekrar kullanılabilir. Küçük ve düzenli hücre yapısına sahiptir. Hemen hemen tüm yapı malzemelerine güçlü yapışır.

PİPETLİ KÖPÜK
İki farklı pipetiyle dar ve geniş tüm çatlak ve boşluklarda kullanılabilen montaj ve boşluk doldurma köpüğü. Tek kapakta taşıdığı çift pipetle yenilikçi bir üründür. Yaygın pipetlerin kullanılamadığı dar boşluklar özel tasarım ince pipeti sayesinde doldurulabilir. Genel boşluk doldurma ve montaj uygulamaları. Yapılardaki dar aralıkların izolasyon amaçlı doldurulması. Standart pipeti geniş, ince pipeti dar aralıklarda kullanılabilir. Özel tasarım kapağı dar ve geniş boşluklar için iki ayrı pipet taşıyabilir. Hızla kesilebilir forma ulaşır. Üzeri boyanabilir. Hacim kaybına uğramaz. Dik yüzeyde akma yapmaz. Düzgün hücre yapısına sahiptir. Kontrollü büyüme yapar.

YANMAYAN KÖPÜK
Yanmaya karşı dirençli tek komponentli aerosol poliüretan köpük.Yangını yavaşlatır DIN 4102 standartına göre B1 sınıfındadır. Gaz ve dumana karşı mükemmel izolasyon. Kolay farkedilebilir turuncu renk. Ahşap, metal, cam ve betona mükemmel yapışma. Etkin ısı ve ses izolasyonu sağlar.

KOLAY KÖPÜK
Burtech patentli özel adaptörü sayesinde kullanıcı dostu, kolay uygulanabilen yüksek performanslı aerosol PU Köpük. Alışageldik olanın aksine, dozajlama tetiğe basılarak değil pipet çevrilerek sağlanır. Bu sayede eli yormaksızın komforlu uygulama imkanı verir. Üstelik, filtreli pipeti ile verimi %40’a kadar arttırır.Pratik ve kolay kullanım-Tetiğe basarak değil, tenekeyi çevirerek zahmetsiz hassas dozajlama sağlar. Tekrar uygulanabilme, Özel adaptör tasarımı ve uygulama sonrası pipetin ucuna takılan koruyucu kapağı sayesinde tekrar tekrar kullanılabilir. Güvenlik-Valfin üzerindeki koruyucu kapak, istem dışı köpük çıkışını engeller. Yüksek verim ve az büyüme-Pipet tasarımı, daha az büyüyen, yüksek verimli köpük elde edilmesine imkan sağlar. Düşük uygulama sıcaklığı -0° C’ye kadar ortam sıcaklıklarında stabil köpük verir.

GENEL AMAÇLI ASETOKSİ SİLİKON
Hızla sertleşerek elastik ve dayanıklı sızdırmazlık malzemesi oluşturan genel amaçlı asetoksi silikon. Kuruduğunda, sıcaklık farklarından etkilenmeyen, dayanıklı ve mekanik özellikleri yüksek silikon kauçuğa dönüşür.

AKVARYUM SİLİKONU
Cam yapıştırma ve cam üzerinde sızdırmazlık işleri için formüle edilmiş yüksek performanslı asetoksi silikon mastik. Akvaryum Camı, fayans, seramik, metal ve emaye benzeri yüzeylere çok güçlü yapıştırır. % 100 silikondur. Solvent içermez, hacim kaybına uğramaz. Cam yüzeylere mükemmel yapışır. Akvaryum canlılarına zarar verebilecek kimyasallar içermez. Hızlı kürleşir. Uygulama sonrası saatler içerisinde su geçirmez forma ulaşır.Suya ve deniz suyuna dayanıklıdır. Kullanım Alanları: Akvaryum imalatında, Cam malzemelerin yapıştırılmasında, Cam vitrin montajında Fayans, metal ve seramik benzeri malzemelerin üzerine yapıştırma işlerinde.

ASETOKSİ MUTFAK BANYO SİLİKONU
Islak yüzeylerde kullanılmak üzere küfe ve mantara karşı dayanımı arttırılmış saf asetoksi silikon. Hızla kuruyarak saatler içerisinde suya dayanıklı elastik sızdırmazlık sağlar. Kullanım Alanları: Sauna, havuz, mutfak ve banyo benzeri yüksek nemli ortamlardaki sızdırmazlık uygulamalarında, Fayansların suyla temas eden birleşim yerlerinde, Duş kabini, küvet, lavabo vb etrafında su sızdırmazlığında, Sıhhi tesisat geçişlerinde, Mutfak ve banyo mobilyalarında, Mutfak eşyalarında, Soğuk hava depolarında.

NÖTR DIŞ CEPHE SİLİKONU
Yüksek hareket kabiliyetine sahip, hava şartlarına dayanıklı, tek komponentli nötr silikon. Özellikle giydirme cephelerde ve genel olarak binaların dış cephelerinde sızdırmazlık silikonu olarak kullanılır. Yüksek hareket kabiliyetine sahip, esnek silikon. Beton, taş, tuğla, ahşap, çelik, cam vb inşaat malzemelerine astarsız mükemmel yapışma. Hava şartlarına ve sıcaklık değişimlerine uzun süre dayanıklı. Çok hızlı kurur, kir tutmaz. Çatlama yapmaz. Solvent içermez, hacim kaybına uğramaz Korozyona neden olmaz
Kullanım Alanları: Binaların dış cephelerinde genleşme derzlerinde. Hava şartlarına dayanıklı sızdırmazlık, yapıştırma ve cam montajı uygulamalarında.

NÖTR YANMAYAN SİLİKON
Kuruduğunda yangına karşı dirençli, hareket kabiliyeti yüksek sızdırmazlık malzemesi oluşturan tek komponentli nötr silikon. 4 saate kadar yangına dirençlidir. Gözenekli ve gözeneksiz çoğu yapı malzemesine astarsız güçlü yapışır. Beton, tuğla gibi alkali yüzeylerde ve hassas metallerde kullanıma uygun. %25’a kadar yüksek hareket kabiliyeti. Az kokuludur, korozyona neden olmaz. Hava şartlarına, UV ışınlarına ve ani sıcaklık değişimlerine direnci yüksektir.
Kullanım Alanları: Elektrik kabloları ve tesisat borularının yangına dayanıklı izolasyonunda. Yangına karşı dirençli sızdırmazlık arzu edilen hareketli derzlerde.